רעשי העבודה של הגנרטורים הם לא רק חזקים מאוד, אלא גם יכולים להפריע משמעותית באתרי עבודה שונים, במתחמי נופש ובכל מקום בו קיימות מערכות אנרגיה אלו. כדי לבודד את רעשי הגנרטורים עד כמה שניתן, יהיה אפשרי להשתמש במכולות אקוסטיות. הנה כל המידע, המשיכו לקרוא.  אם אתם עובדים עם מערכות אנרגיה הכוללות עבודת גנרטורים, אף אחד לא צריך לספר לכם עד כמה גנרטורים יכולים להפריע ולהפר את השלווה סביבם. ומעבר לכך שהם מפרים את השלווה, רעשי העבודה של המכשירים האלו יכולים לפגום ולפגוע ביעילות של העובדים סביבם. לשם כך, ניתן להשתמש במכולות ייעודיות לגנרטורים. מכולות אקוסטיות אלו אוטמות במידה רבה את הרעשים של הגנרטור, מה שמאפשר את הפעולה החלקה שלו וללא הפרעה סביבתית. מה עוד חשוב לדעת על פריקת מכולות אקוסטיות? המשיכו לקרוא. 

מהן מכולות אקוסטיות ומתי צריך אותן? 

רגע לפני שנדבר על פריקת מכולות, חשוב להבין כי מכולות אקוסטיות הן למעשה סוג של פתרון אשר מיועד עבור מערכות של אספקת אנרגיה. למשל, למערכות אספקת אנרגיה הכוללות דיזל וגנרטורים אשר פועלים בהספקים של 3000 KVA. מערכות אנרגיה אלו דורשות לפעמים ניוד לאזורים מרוחקים, כמו גם מיגון נוסף המהווה מעטפת הגנה. הצורך בכך עולה בהתאם לתנאי מזג האויר, או גורמים חיצוניים אחרים. לפי הסטנדרטים של העבודה של החברה, ניתן לעשות שימוש במכולות משומשות או לחילופין במכולות חדשות. כמו כן, חשוב לציין כי מכולות האקוסטיות חייבות לעמוד בדרישות משרד האנרגיה כדי שעבודת הגנרטורים לא תיפגע. דרישות משרד האנרגיה בישראל כוללות דרישת ציפוי קירות בצמר סלעים, כמו גם בד סובמין אשר נועד למניעת נשורת. 

מה כוללות מכולות אקוסטיות וכיצד פורקים אותן?

מכולות אקוסטיות כוללות בד”כ פח פלדה או אלומיניום מחורר, לצורך אטימת הרעש. כמו כן, מכולה אקוסטית תכלול בד”כ גם דלתות שירות על פי תכנית מאושרת מראש, מבוך אקוסטי בכניסת האוויר, רצפת אלומיניום, אגזוזים מושתקים ועוד.  וכאן נציין כי, פריקת מכולות אקוסטיות אמורה להתבצע רק בפיקוח אנשי מקצוע כמו חשמלאים ומהנדסים בתחום האנרגיה והחשמל. זאת, משום שפריקת המכולות האלו מסוכנת ועלולה לגרום למוות במקרה בו אינה מתנהלת נכון ובעזרת הכלים הנכונים. 

האם שוכרים או רוכשים מכולות אקוסטיות?

אם אתם מחפשים אחר מכולות אקוסטיות, יש לכם 2 אפשרויות עיקריות – שכירה או רכישה של מכולה אקוסטית. בתוך כך, הכול יהיה תלוי בסוג השימוש שלכם במכולה. אם מדובר על פרויקט בנייה זמני, שכירת מכולות אקוסטיות תהיה בדרך כלל עדיפה.  אם אתם מודעים לכך שתצטרכו את המכולות גם בטווח הארוך יותר, אולי יהיה עדיף לרכוש מכולה אקוסטית וכך גם להתאים אותה במיוחד לסוג מערכת האנרגיה שאתם מתפעלים. כאמור, הכול עניין של צרכי עבודה מהמכולה. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טנט פרו - Tent Pro

מחובר

למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם נציג >>

דילוג לתוכן