מזג האוויר בישראל הוא כזה שמאפשר שהייה בחוץ לאורך כל השנה כמעט. נוח ונעים לקיים אירועים או מפגשים ואכן הרבה מאד אנשים בוחרים באפשרות זו. לשם כך צריך להיערך מראש עם כל הציוד הדרוש. הכוונה היא להפוך את המרחב החיצוני לכזה שבו מרגישים בנוח ואפשר אפילו להרגיש ממש כאילו נמצאים בתוך מקום סגור. איך עושים את זה? על ידי הצללה, בניית אוהל גדול שיכיל את המשתתפים והבאת כל הציוד הדרוש. גנרטור הוא פריט חובה באירועים שכאלה, שכאן הוא יספק את החשמל למכשירים שונים, לתאורה או למיזוג אוויר. הגנרטור מספק חשמל בעזרת מצבר שמותקן בתוכו, בדומה להימצאותו של מצבר רכב שנפ בכלי רכב. המצבר משמש כסוללה ומאפשר את ייצור החשמל. כך פועל המצבר גם בגנרטור.

מה כל כך מיוחד במצברים לגנרטורים?

כאמור, בדומה למצברים של כלי רכב גם כאשר מדובר בגנרטור המצבר משמש כסוללה שמפעילה את כל המערכות המכניות ובעזרתה הגנרטור פועל בצורה רציפה ותקינה ומספק חשמל לכל מקום או מכשיר שדורש זאת. הגנרטור בעצם עומד כספק כוח וחשמל יחיד באזור ואפשר גם לכנות אותו ספק חשמל נייד. בזכות המערכות המכניות שלו שמספקות חשמל ללא צורך בחיבור ישיר אלא בהטענה מקדימה בלבד – הגנרטור יכול לעמוד בכל מקום ובכל תנאי מזג אוויר ולספק את החשמל הדרוש למכשירים או הציוד שמחברים אליו. בדומה למצברים של כלי רכב – גם כאשר מדובר במצבר לגנרטור חשוב מאד להכיר את הסוגים השונים ואת ההספקים החשמליים שהם יכולים לספק בשטח וכך לבחור בתבונה את המצבר הכי נכון שיהיה חסכוני ויעיל בשימוש שלו. תמיד כדאי ומומלץ שיהיה גנרטור נוסף לשעת חירום שייתן גיבוי במקרה שהגנרטור הראשי מפסיק לעבוד מכל סיבה שהיא. גם לגנרטור הזה צריך לבחור בתבונה את המצבר המתאים.

מתי צריך לחפש ולמצוא מצבר לגנרטור?

כמו כל מצבר – גם מצבר לגנרטור בסופו של דבר מתרוקן ולא יכול יותר לספק חשמל. אמנם מצבר לרכב של שנפ נחשב לכזה שמחזיק מעמד הרבה זמן ובהחלט יש סוגים שיכולים להמשיך ולהיות פעילים במשך הרבה מאד זמן, אך כאמור מדובר בסוללה שמתרוקנת עם הזמן. מי שמתעסק עם גנרטורים מכיר את אופן הפעולה המכני שלהם ויידע או יערוך מעקב ורישום מדויקים מתי הוא מתחיל לעשות שימוש בכל מצבר ומכאן מתי הוא צפוי לסיים את תפקידו ויהיה צורך להחליף אותו באחר. חשוב לשים לב שבוחרים את המצבר הנכון והמתאים לגנרטור, מה שיבטיח פעולה רציפה ותקינה שלו לאורך זמן, בעיקר אם מדובר באירועים לאנשים שאסור לאכזב אותם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טנט פרו - Tent Pro

מחובר

למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם נציג >>

דילוג לתוכן